Kbelští sokoli

SOKOL HORNÍ POČERNICE „B“ – SOKOL KBELY „D“

69:51 (14:14, 32:25, 48:44)

Něco ze statistik:

Střelci: Misera 21, R. Štafl 16(3), Linhart 11(1), Červinka 6, Mleziva 6, Novosad 5, Měšťan 4 – Polák 17(3), Jiskra 11(1), Bendík 8, Spanilý 5, Fukal 3(1), Lhota 3(1), Malý 2, Průša 2 Trojky: 4 : 6 Fauly: 11 : 15 Šestky: 12/9 : 14/3 Rozhodčí: Shaffner V., Komeštík M. FF(final four): Mára a Michal H. po 2 Diváci: 5

Komentář:

Poprvé v sezóně s „dvěma věžema“ – Ríšu doplnil Honza Polanský (kromě jeho klasické pracovní a logistické vytíženosti ho trápilo zranění z turnaje v Hodoníně. Domácí měli zálusk na to vrátit nám porážku z první poloviny soutěže a začali lépe. Obrana obou týmů byla v zápase dominující. Nás bodově držel v první čtvrtině překvapivě ten nejmladší – Petr Jiskra dal polovinu našich bodů. V 9min odskočili domácí na 5b. Kontrovali jsme Fukyho trojkou s klaksonem a byl srovnáno. Musíme připomenout, že tou dobou jezdil Pepe po Hopoču a hledal halu. V době zahájení jsme ho překvapili telefonem, že se dnes hraje. Ve 13min jsme vedli 18:16, ale další úsek vyhráli počerničtí 16:7 a 7bodový náskok docela dlouho drželi. Po změně stran jsme přidali hlavně v obraně. Střelecky se chytil Poliš a přijel konečně i Pepe. Ve 29min jsme stáhli na jediný bod. Pak jsme si však nechali dát trojku a do poslední 10minutovky jsme šli se 4bodovým mankem. Cele 2min posledního období nepadl koš!!! Pak nám domácí odskočili v 35min na 10b a náskok už jen navyšovali. Za celý zbytek zápasu jsme se nedostali ke koši ze hry. Pouze faulovaný TomS házel šestky –jenže zůstal věren svým statistikám a jeho bilance 8/1 byla tristní. 18bodový rozdíl po více než vyrovnaném průběhu byl přehnaný. Střelecky nás držel kapitán Honza, i když poslední body dával ve 25min. Potěšil i výkon „pendla“ Petra. Dvě věže nezklamali v obraně – ale ten útok – Ríša 8b a Honza nic. Pepe po pozdním příchodu zapadl zcela. Škoda – toto bylo utkání které jsme mohli vyhrát.