Kbelští sokoli

SOKOL KBELY „D“ – SLOVAN BOHNICE „B“

81:92 (7:22, 49:27, 43:63)

Něco ze statistik:

Střelci: Malý 27(3), Jaroch 16(3), Viktorin 10, Spanilý 10, Polák 5(1), Bendík 4, Procházka 4, Lhota 3(1), Průša 2, Fukal 0, Horník 0 – Tomčo 20, Černý Marek 17, Miňha 14(3), Goldšmíd 14(2), Černý Martin 13, Matějovský 9, Prádler 3, Opatřil 2 Trojky: 8:5 Fauly: 27:21, Šestky: 21/9:43/23 Rozhodčí: Slavík 3, Hrnčíř 3 FF(final four): Michal H., Jarda 3, Pepe, JJ, Fuky a Poliš po 2,5b, Lubor 2 a TomS 1 Diváci: 6

Komentář:

Naprosto jsme vybuchli v úvodu utkání a skoro pět minut jsme nebyli schopni trefit koš. Soupeři to také trvalo skoro 3min, takže to dlouho vypadalo na bezbrankovou remízu. Za stavu 0:8 jsme si brali první timeout ale nepomohl. Nepomohlo střídání ani změna obrany. Problém byl v útoku – dobrá zóna hostů, proti které jsme se neprosazovali. Naše statická hra byla vodou na mlýn soupeře, který pomalu a jistě těžil z veškerých našich chyb a již v první čtvrtině rozhodl zápas. Teprve ve druhé čtvrtce jakž takž Pepe pochopil co bude potřeba a sérií 12bodů v řadě naznačil kudy povede cesta. Bohnice trochu v šoku, ale s přehledem pokračovali ve svojí hře a když vedli v poločase o víc jak 20 bodů – začal se zápas dohrávat. V poslední čtvrtině se laxnější přístup hostům málem vymstil. Hru jsme přitvrdili a začali z jejich náskoku ukrajovat. Díky faulům se zápas značně natáhl a jen poslední čtvrtina se hrála bezmála 30 minut. V 38. minutě jsme snížili vedení hostů na 5 bodů – 78:83. Výhodu následných trestných hodů Michal Horník nevyužil a ani další naše pokusy nás už soupeři nepřiblížili. Ten se postupně naučil šestky za naše rychlé fauly proměňovat (střílel jich neuvěřitelných 43!!!. Bohnice si odvezli cennou první výhru v soutěži a my je už 2roky neporazili. Skvěle zahrál opět Pepe. Standart odvedli ostatní. Drobné zklamání byl Poliš, ale nemůže mu to jít pořád a neprosadil se ani nejvyšší hráč na hřišti Richard.