Kbelští sokoli

BREAKBALL : SOKOL KBELY „D“

65:72 (17:14 41:30 56:51) Střelci: Jedlička 29 (4), Topinka 13, Pokorný 12 (1), Jabůrek 9 (1), Klusáček 7, Jirouch 4, Žák 0 – Zalužanský 21 (4), Malý 17, Viktorin 13, Jaroch 12 (2), Lhota 2, Polanský 1, Procházka, Spanilý , Horník , Kott a Marchyn 0 Trojky: 6:6 Fauly: 19:23 TH: 33/20:24/12 Rozhodčí: Novotný 4 Kohout 3 Diváci: 8 FF(final four): Pepe, TomS, Petra, Michal H. 2, Lubor a Jardal 1

Asi největší “vejlet“ této sezóny – opravená školní tělocvična na Jižním městě nás vítala sympatickým začátkem. Zatím v soutěži tápající domácí nás v úvodu pustili do vedení 7:5. Pak však předvedl hráč Jedlička, že se z trojkové vzdálenosti pokud se mu nechá prostor nemýlí. Po jeho třetí trojce jsme prohrávali 10:17 a měnili jsme obranu. Tumba se Šónem ještě zvládli korigovat na 14:17. Utkání se nadále vyvíjelo ve vlnách. Ve 13min jsme prohrávali 16:26, ale v 18min jsme stáhli na 26:28. Závěr poločasu opět patřil domácím a opět odskočili na víc jak 10b rozdíl. Po změně stran nás drželi hlavně Tumba s Pepou, přesto v 25min vedli domácí už o 13b – 54:41. Další pokus o zvrat řídil Lubor – ve 29min byl stav 54:51. Domácí nám nevyhovali hlavně v rychlosti, ale dokázali i přitvrdit a jako vždy to na nás působilo jako červenej hadr na býka. Poslední čtvrtinu zahájil Breakball trojkou (kdo jiný než Jedlička) a vedl 59:51. V 36min snížil Pepe na rozdíl jediného bodu 62:61. Dvě minuty jsme tento rozdíl drželi a do koncovky jsme nevstupovali v bezvýchodné situaci. Posledním minutu utkání si vzal do režie TomS tentokrát na hřišti. 40s před koncem jsme nevyužili šanci na snížení za stavu 68:64. TomS se pokusil o útočný doskok, ale byl nevybíravě složen nejlepším hráčem domácích již párkrát zmiňovaným Jedličkou. Ve snaze o spravedlivé řešení kontaktu se po domácím borci nesmyslně ohnal nohou = úmyslný faul a odskok domácích na 70:64 a míč ze strany. Naštěstí jsme získali míč a Pepe se nemýlil. Následoval náš rychlý faul, ale domácí se z TH opět nemýlili 72:66. Domluvenou akci na vyhození z autu a rychlou trojku jsme zvládli tak, že prudký míč z ruky „hrdiny poslední minuty“ málem Tumbovi zlomil kotník = ztráta a konec nadějí. Škoda nebyl to vůbec špatný zápas a měli jsme ho rozhodnout dřív a vynechat naší “oblíbenou“ koncovku. Smutné je konstatování, že naše body nastříleli v podstatě čtyři borci z jedenácti co se dostali na plac.