Kbelští sokoli

SOKOL KBELY „D“ : SOKOL KR.VINOHRADY

104:117 pp (21:27 43:48 83:78 98:98) Střelci: Zalužanský 51(9), Polák 19 (4), Malý 17 (1), Viktorin 6, Kott 4, Procházka 3,Polanský a Fukal po 2, Spanilý a Horník po 0 – Pastýřík 28 (1), Olšavský 26 (3), Bujárek 21, Janů 20 (2), Čermák 17 (2), Anděl 5 (1) Trojky: 14:9 Fauly: 37:20 TH: 27/14:50/33 Rozhodčí: Trnka 2, Šplíchal 3,5 Diváci: 5 FF(final four): Lubor, Pepe,Šón, Poliš po 5, Fuky 3, Michal H. 1

Soupeř dorazil jen v šesti, ale se svojí největší hvězdou – ml. Pastyříkem (ten starší ligový se přišel koukat a proběhla krátká výměna názorů ohledně zouvání v tělocvičně. Tumba zahájil svůj další pokus ovýhru v 1.třídě dvěma trojkami, jenže soupeř vzápětí kontroval stejným způsobem. Naopak další dvě trojky Vinohrady poslali poprvé v zápase do vedení. Svůj náskok nadále budovali a v 15min jsme prohrávali 28:36. Naše body opět střílel hlavně Tumba – jeho trojka s klaksonem nás udžela před přestávkou ve hře. Po změně stran jsme začali lépe a v 22minjsme znovu vedli 52:50. Hostům jakoby docházeli síly. Následovala velká bodová přestřelka, která vyústila v naše rekordní skóre čtvrtina 40:30!! Soupeř nám však vrátil poslední koš ve čtvrtině a trojkou se udržel v zápase. Vedení o pouhých 5b nám před poslední desetiminutovkou vůbec nic nezaručovala. Navíc se na naší straně začali množit fauly. V 33min opět vedli hosté – 85:86. Setřásli jsme je a pět minut před koncem jsme drželi slibné vedení 93:86. Ještě na začátku poslední minuty to bylo o 4b. 8s před koncem střílel Poliš šestky – dal jen jednu a 3b vedení jsme hodlali udržet. Stačilo faulovat a dostat se k míči. Nepodařilo se a Olšavský z jedné nohy o desku trojkou 2s před koncem vyrovnal – bránící Poliš jen nevěřícne koutil hlavou. Zvládli jsme se ještě dostat ke střele, kterou Pepe dopichoval s píšťalkou do koše. Verdikt sudích, že to bylo po čase se nám nelíbil, ale byl zřejmě pravdivý. Prodloužení bylo tragedií – ležela na nás deka, kterou jsme ze sebe nedostali, i když hráli hosté poslední 2min ve čtyřech. I u nás se množili vyfaulovaní – celkem jsme jich nakonec měli 5!!. V nastavení jsme dali pouze 6b a opět jsme mohli žehrat na nezvládnutou koncovku. Tumba nastřílel úctyhodných 51b!! Sekundovali mi Pepe a Poliš. Pod košem jsme opět střelce jen hledali.