Kbelští sokoli

SOKOL ŽIŽKOV „jun“ : SOKOL KBELY „D“

65:77 (9:7 29:32 46:56)

Střelci: Civín 19 (1), Kejha 14 (3), Poche 10, Pospíšil 8, Ernest 8, Pýcha 6 (2), Lejnar a Uhlíř po 0 – Polák 24 (6), Zalužanský 15 (2), Malý 15, Viktorin 11, Lhota 5 (1), Polanský 4, Novotný 3 (1), Marchyn, Kott, Horník a Fukal po 0 Trojky: 6:10 Fauly: 20:15 TH: 13/7:27/15 Rozhodčí: Kohout a Mašát po 1½ Diváci:FF(final four): TomS, Lubor, Pepe, Michal H., Tumba a Fuky po 3,66, Mára 2

Překvapivý úvod zápasu obstaral ve vymrzlé sokolovně na Koněvce trenér domácích, který horko těžko sháněl hráče jež by mhli proti námnastoupit. Nakonec potřebné někde v koutech žižkovské sokolovny našel. Vlastní zápas začal mohutným zastřelováním obou stran Domácí dali první koš až v 6min, ale snižovali teprve na 2:4!!!! Toms v trestu za Pepu míchal se sestavou a ne a ne najít nějakého střelce. Jeho první střídání Tumby za Máru již ve 2min vyvolalo nevoli ze strany Ládi, a tak ani nálada v týmu nebyla zpo¨čátku ideální. Vedení v první čtvrtině jsme neudrželi, ale stav 7:9 rozhodně nepatřil k nezvrtaným. S přibývajícím teplem v tělocvičně přibyly i koš. Po serii trojek jsme v 15min srovnali na 16:16. Průměr víc jak bod za minutu nazanačoval, že se předváděná hra začala přibližovat basketbalu. Potěšitelné bylo, že jsme se následně dostali do vedení a přišli o něj na chvíli jen o minutu přeed poločasem. Jarda nám ho svým šrapnelem za tř okamžitě vrátil. Překvapivě jsme zvládali situaci těch starších zkušenějších. Domácí se utápěli v individuálních akcích, které končili nepřesnostmi. Ve 3.hracím období jsme své vedení drželi a ve 28min jsme poprvé vedli po serii doskoku pod košem domácích o více jak 10bodů. V poslední části se domácí dokázali ještě vzchopit, ale nepřiblížili se na méně než 7b. Za posledních 5min dali však pouhých pět bodů a s tí se zápas zvrátit nedal. Vezeme cennou výhru z venku nad soupeřem z čela tabulky. Z trojkové vzdálenosti kraloval tentokrát Poliš. Tumbových 15b je pod jeho průměr ,a le tentokrát stačili. Po košem zavzpomínali na lepší časy Pepe s Luborem. Letošní bodové maximum si vylepšil Jarda. Překvapení před halou čekalo na Tibora. Jako nezkušený Pražák zanechal na žižkově na sedačce spolujezdce ležet mobil. Odměnou mu bylo vyražené boční sklo a ztráta mobilu. Drobnou ťafku obdžela i FF. Většina borců po zápase odjela na oslavu „čtyřicátin“ Konči, což by tolik nevadilo, kdyby to nebyla akce pro zvané.