Kbelští sokoli

PSK UNION PRAHA : SOKOL KBELY „D“

100:75 (29:13 57:30 73:50)

Střelci: Kašpar 44 (1), Pelikán 21, Vanduch 17 (5), Janko 9, Dobiáš 6, Štafura 3 – Zalužanský 24 (4), Polák 15 (4), Malý 14, Viktorin 12, Fukal 4,Spanilý, Lhota a Kott po 2, Procházka, Novotný a Horník po 0, Trojky: 6:8 Fauly: 17:23 TH: 29/20:20/15 Rozhodčí: Vyhnálek a Hrnčíř po 4 Diváci:FF(final four): Pepe, TomS, Lubor po 3, Michal H. 2,

Velmi sebekriticky musíme přiznat, že naše úvodní domluvy na tom jak hrát „vyšly“. Soupeř nás vždy přehrává brejky a jednoduchostí. Opět, opět, opět to samé. Ve3min jsme si za stavu 2:8 brali time aut, který ničemu nepomohl. Domácí geometricky navyšovali vedení a v závěru čtvrtiny se dával nejlepší hráč domácích Kašpar už svůj 15.bod!!! Ve 13min Lubor vstřelil náš první koš ve 2.čtvrtině a korigoval na 15:37!!! Přihlížející posila 2009 – Komár se nestačila divit co předvádíme. Další hrůzný moment přišel v 16min. Mára se po pozdním příchodu konečně vydýchal a vyrazil na hřiště. Jeho pobyt trval do slova a do písmene šest vteřin. Po té se pokusil rozhodčímu vysvětlit svůj pohled na věc a šel pod sprchy. Po TCH následovala DCH a později čtyř zápasové STOP. Paradoxní je, že v bohatém Márově basketbalovém rejstříku trestů se ten poslední vázal taktéž k této palubovce, kde předvedl loni úplně stejný výkon – akorát mu to vše trvalo o nějakou tu minutu déle. Sokoli byli zcela rozloženi. V 18 min vedli domácí o neuvěřitelných 31bodů. Teprve pak se naši střelci začali trefovat. Úsek mezi 18–19min jsme vyhráli 9:0 a to nás nakoplo. Třetí hrací období jsme dokonce vyhráli. Do zápasu jsme se však už vrátili jen svojí bojovností. Výsledek domácí jednoduše kontrolovali. Díky závěrečné trojkové přestřelce jsem svojí oblíbenou statistiku vyhráli, ale neubránili jsme se domácí „stovce“. Navíc nám hráč soupeře Kašpar dal 44b a to o kvalitě obrany naznačuje mnoho. U nás stříleli obvyklí střelci – slušný výkon předvedl Lubor. Ostatní pokračovali v matných nevýrazných výkonech.