Kbelští sokoli

BK NEVIDITELNÍ : SOKOL KBELY „D“

67:78 (24:24 44:38 58:49)

Střelci: Kučera 22 (2), Drábek 22, Mbakwe 17, Zabloudil 4, Vodák 2, Starosta, Šálek a Zajdl po 0 – Zalužanský 31 (6), Jaroch 18 (5), Malý 14 (1), Viktorin 7, Polák 6 (1), Spanilý 2, Lhota, Kott, Horník, Fukal a Bendík po 0 Trojky: 2:13 Fauly: 17:18 TH: 14/11:20/14 Rozhodčí: Kučera M. 1, Vyhnálek 2 Diváci:FF(final four): TomS, Pepe, JJ, Poliš, Tumba a Lucka po 4,66, Lubor 4, Jarda, Kašpy a Michal H. 2

Hala v Bohnicích na kterou nemáme zrovna nejlepší vzpomínky (prohra v prodloužení s domácím Slovanem) se stala dějištěm rozhodujícího zápasu o záchranu. Domácí na úvod nestačili na naše trojkové hody, které právě na této palubovce našim poměrně fungují (proti Slovanu jsme zahájili 3 úspěšnými trojkami). Tentokrát jsme v 5min vedli 14:7. Ze 14b jsme 12b docílili z trojkové vzdálenosti. Smutnou stránkou úvodu zápasu byl zásah do nosu Ríši Bendíka. Se zkrvavenou tváří byl odveden do šatny a objevil se až na začátku druhého poločasu, ale v civilu. Tato ztráta pod košem nás v tuto chvíli netrápila, ale…. Do konce první čtvrtiny jsme přidali ještě 3trojky a 2min před koncem tohoto hracího období jsme vedli o 8b. Pak nám moc nevyšlo střídání a soupeř dokázal v 10min vyrovnat!!! Začali jsme praktikovat naši úspěšnou zónu 2–2 s osobní obranou nejlepšího hráče domácích – Drábka (střídali se na něm Poliš s Fukym). Znovu jsme odskočili na 5b, jenže houževnatí, mladí, rychlí a nagelovaní soupeři opět vyrovnali a v 15min se podruhé v zápase dostali do vedení. Nám přestali fungovat „trojky“ a rázem z toho bylo trápení. Domácí zakončovali s problémy, ale jistě. Jejich černá posila Mbakwe se pohyblivostí jednoznačně prosazoval proti našim solným sloupům pod košem. V půli jsme prohrávali o 6b. Ve 3.čtvrtině jsme vždy dotáhli na 2–3b, ale do vedení jsme se nedostali. Po Pepových šestkách v 28min byl stav 49:52 z našeho pohledu, jenže zbytek času této čtvrtiny jsme prohráli 0:6 a do posledního hracího období jsme vstupovali s nepříjemnou ztrátou 9b!!!. Jenže hraní pod tlakem na naše borce zřejmě funguje. Tumba zavelel k obratu. Pětiminutový úsek jsme vyhráli 18:2 a domácí začali být nervózní. Drábek byl ubráněn – Mbakwe už evidentně neměl síly. V 37min jejich nervy pochodovaly. Drábek neunesl neodpískaný – později pepou přiznaný faul a do té doby nenápadní rozhodčí začali úřadovat. Ten mladší pískající se svým pražským šéfem Kučerou. Drábka za řeči vyloučil a jeho „ochránce“ Vodáka po předchozí TCH vyloučil pro změnu sám Kučera. Následovalo 6 TH Tumby a na hřišti na počet 5 musel domácí doplnit zapisovatel. Tři poslední minuty byly dlouhé, ale o osudu utkání bylo rozhodnuto. Kbelští sokoli zachránili svoji účast v příštím ročníku 1.třídy opět na poslední chvíli, ale historie se neptá. Tumba byl opět nejlepším střelcem na hřišti. Jeho šesti trojkám výborně sekundoval JJ s pěti zásahy. Absolutorium zaslouží Fuky, který sice nedal bod, ale svojí obranou znechutil hru domácímu Drábkovi a měl lví podíl na jeho vyloučení.