Kbelští sokoli

SOKOL KBELY „D“ : VSK ELEKTRO PRAHA

61:69 (15:13 31:35 44:52)

Střelci: Jaroch 19 (3), Malý 13, Polák 12 (3), Polanský 8, Fukal 3(1), Spanilý 3, Viktorin 2, Procházka a Horník 0 – Vik, Faltin, Vik po 15, Dobrovolný 13 Trojky: 7:2 Fauly: 24:20 TH: 25/14: 33/13 Rozhodčí: Trnka sám druhý nedorazil Diváci:FF(final four): Pepe 2, JJ a Michal 1, Keny a Šón 0,5

V zápase s týmem, který opustil před touto sezónou naší soutěž, byl významným naznačením našich šancí. Elektro se prezentovalo slušným basketem na naší úrovni. My si musíme začít zvykat na ne zrovna přeplněnou lavičku. Nicméně jsme začali dobře a první hrací období jsme vyhráli. Úvodní zápas sezóny se bojovali a první milníky – jako správný kapitán získal Poliš jak první body tak první trojku. První dvoubodový koš si připsal JJ. Předvedl se Šon a jeho dvojka se získaným faulem z něj udělala střelce prvního proměněného TH sezóny. První neproměněná šestka byla sybolická nepředvedl jí nikdo jiný než TomS. Ještě ve 14min jsme vedli 22:21, pak se začala karta pomalu obracet. Nevyšel nám konec poločasu a po zbytečných faulech nám soupeř odskočil na 4 body. V úvodu II.poločasu jsme se rozpoměli na naše „umění a bolístku“ a celých 5min jsme nedali koš. Tento úsek jsme prohráli 0:12. To se v konečném účtování ukázalo jako rozhodující. Elektro se sice vysokého vedení jakoby zaleklo a my jsme jim to 12:0 vrátili mezi 25–28min. Jenže jsme na úspěšnou šňuru nenavázali a do poslední části jsme vstupovali s 8bodovou ztrátou. Množství nepřesností nám nedovolilo tento náskok domácích likvidovat. Prohra znamená náš letošní konec v pohárové Evropě a pád zpět mezi týmy které nepřežívají 1.kolo.