<%PrepinacVzhledu%>

Informace

Tady si můžete najít informace z hospodských rad, ohledně tréninků, zápasů a jiných akcí. Informace jsou řazeny do kategorií, jsou ale také seřazeny podle autora a podle data uložení na servr. Jednotlivé texty si můžete vytisknout nebo na ně můžete reagovat komentářem.

Kategorie: Vše Akce Historie oddílu Hospodská rada Návody Tabulky výsledků Tréninky Zápasy

Autoři: Šak TomS (trenér) Marek Novotný

2006

srpen (1)

Archiv měsíce: květen 2009 (1 text)

PRAVIDLA PLÁŽOVÉHO VOLEJBALU

Charakteristika hry Beachvolejbal je sport hraný dvěma družstvy o dvou hráčích na pískovém hřišti rozděleném sítí. Míč může být zahrán jakoukoliv částí těla. Účelem hry je poslat míč povoleným způsobem přes sít na zem do pole soupeře a zabránit soupeři udělat totéž.

Míč je uveden do hry podáním. Podávající udeří míč jednou rukou nebo paží tak, aby přeletěl nad sítí do pole soupeře. K vráceni míče do pole soupeře má družstvo právo použít tři odbití. Hráči není dovoleno odbít míč dvakrát po sobě (vyjma po bloku a při prvním doteku). Rozehra pokračuje tak dlouho, dokud se míč nedotkne země, je „mimo" nebo se jej družstvu nepodaří vrátit povoleným způsobem.

V beachvolejbalu získává bod pouze podávající družstvo (vyjma v rozhodujícím setu). Vyhraje-li přijímající družstvo rozehni, získává právo podávat (v rozhodujícím setu také bod); toto se nazývá .ztráta". Při ,ztrátě" musí dojít ke změně podávajícího hráče.

V beachvolejbalu jsou dva „hrací formáty".

tisk

Šak | 27. 5. 2009 St 16.06 | Tréninky, Návody | 0 komentářů | 2601x

Pokračuj: nejsou další listy. Nahoru na archiv
 RSS - články   RSS - komentáře   RSS - novinky 
© 2008 Šak