Kbelští sokoli

SOKOL KBELY „D“ – BK PIRELLI „A“

75:62 (23:15, 40:34, 49:44)

Něco ze statistik: Střelci- Jaroch 20(4) 4/2, Malý 16 4/2, Novotný 12 (2), Bendík 10, Polák 8(2),Kott 6, Spanilý 3 2/1, Procházka, Průša 2,Nejedlý a Horník 0 – Šenk J. ml. 30 (2) 10/8, Heidler Jan 12 11/6, Klouda 10 7/6, Šenk J. 9 (1), Jirout 1 2/1, Brůha 0 Trojky- 8 : 2 Fauly- 28 : 15 Šestky- 10/5 : 30/21 Rozhodčí- Lochman, Trnka

Komentář:

Tomáš Spanilý – kauč Kbely Dé : Soupeř začínal zápas jen v pěti, ale nám bylo jasné, že to pro nás není žádná velká výhoda. Čarostřelec Šenk ml. By mohl hrát v podstatě sám. V 1.čtvrtině dal z 15b Pirelli 11b. Nám se dařila naše velká zbraň a to trojková střelba. Proměnili jsme hned pět pokusů a po zásluze jsme po 10min vedli o 8b.Na hřišti se po dlouhé pauze způsobené trestem objevil Ota Kott a hned dal o sobě významně vědět. Jeho jistá ruka + na jeho věk slušná obrana mnohé nepřekvapila. Ve 12min jsme náskok zvýšili na 10b, ale pak se hra srovnala. My nedokázali náskok navýšit a hosté dokonce tuto čtvrtinu vyhráli. Do druhé půle jsme nastoupili s osobní obranou na mladého Šenka. Tomáš Průša se i za faulů úkolu zhostil velmi dobře a částečně jeho produktivitu eliminoval. Jinak to byla střelecky čtvrtina hrůzy –skóre 9:10 bylo tristní. Na začátku poslední části jsme nechali hosty čuchnout – snížili na rozdíl 3b – ale pak jsme je zařízli. Získali jsme pár důležitých míčů a rázem jsme vedli o 12b. Pepe se neustále pokoušel o rychlý protiútok, leč správné přihrávky se nedočkal.To se ukázalo jako rozhodující, jelikož soupeř měl už hodně málo sil na jakýkoliv zvrat. Zápas se vydařil Richardovi, který sice nasbíral 5faulů, ale významně pomáhal s obraným doskokem. Mára patřil taktéž k hvězdám utkání, i když ztratil poměrně dost přihrávek a Kašpy mu upsal jednu trojku, stal se střelcem vítězného koše.