Kbelští sokoli

SOKOL KBELY „D“ : BK NEVIDITELNÍ

103:81 (27:25 58:49 86:65) Střelci: Zalužanský 39 (10), Malý 17 (2), Polák 15 (4), Jaroch 10 (2), Novotný 9 (2), Viktorin 6, Polanský 3, Marchyn a Fukal po 2, Procházka , Kott a Horník po 0 – Achberger 30 (3), Drábek 23 (3), Kučera 11, Vodák 9, Mbakwe 7, Starosta 1, Zajdl 0 Trojky: 20:6 Fauly: 28:17 TH: 24/13:29/12 Rozhodčí: Kohout a Bradáč po 1,5 Diváci:FF(final four): Lubor 6, JJ, Šon a Mára 5 a Michal 1

Řádně nabroušení a v plné sestavě jsme nastoupili k poslednímu mistrovskému zápasu tohoto roku a zároveň první poloviny soutěže. Naše touha po výhře byla od počátku patrná. Hlavně Tumba, který ještě stále v dresu „déčka“ nevyhrál byl k neudržení – sérií tří trojek nás poslal v 5minutě do vedení 18:7. Soupeř vypadal drobně zaskočen – zřejmě nečekali velký odpor. Bohužel prostřídání nám moc nepomohlo a hosté vedení až přehnaně „fanatickým“ Slovákem Achbergerem snížili na rozdíl pouhých 2bodů. Ve 14min dokonce srovnali na 35:35. Tumba však pokračoval ve své krasojízdě a opět sérií tří trojek zakončil poločas s uklidňujícím 9b náskokem. Bohužel jsme dostali od již zmiňovaného slovenského blázna trojku přes celé hřiště s klaksonem a vypadalo to jako když zrovna vyhráli mistrovství světa. Jinak to byl opravdu Láďův poločas – nastřílel 10trojek a ze svých 39b v zápase jich za prvních 20min stihl 36!!! Ve třetí čtvrtce Neviditelní ještě kousali, ale postupně odcházeli psychicky. „Slovák“ si vysloužil technickou a začal být „neviditelný“. Ve třetí čtvrtce se blýskl „občasný chodič“ Mára – dal dvě trojky – celkem 9b a byl nevystřídatelný. Náš náskok narostl až na 25b. V poslední čtvrtině se zápas v podstatě jen dohrával. Náš kovostroj se zastavil jen v závěru,, kdy se tradičně nikomu nechtělo vsítit 100.bod. Nakonec se mu neubránil Fuky. Vítězství o 22b bylo zasloužené a rozhodně Sokoli předvedli nejlepší výkon v sezóně, což je jistě příslibem do novoročních záchranářských prací.