Kbelští sokoli

SOKOL KBELY D : BREAKBALL

83:62 (24:16, 38:23, 63:41)

Střelci: Zalužanský 27 (6), Malý 13 (2), Jaroch 13 (2), Viktorin 10, Polák 8 (2), Bendík 8, Spanilý 4, Marchyn, Polanský, Lhota, Horník a Fukal po 0 – Žák 19 (1), Topinka 16 (1), Pokorný a Jedlička po 11, Jabůrek 3, Jirouch 2 Trojky: 12:2 Fauly: 17:14 TH: 18/9:21/16 Rozhodčí: Mašát a Malina po 2 Diváci:FF(final four): TomS, Jardal, Pepe a Šón po 2

Opět důležitý zápas v boji o záchranu, tak jako v podstatě každý. Důkazem byla účast Richarda (letos poprvé !!!!) a také dua Fuky, Lubor, které na zápas dorazilo z Winter Campu v Semilech. Hosté k utkání tak zodpovědně nepřistoupili a dorazili v pěti. Hráč na střídání jim dorazil až v průběhu 1.čtvrtiny. Hned v úvodu se Tumba rozhodl, že už toho má dost odehraje ten zápas pro jistotu sám V 5min jsme vedli 13:6 a Láďa nastřílel 11b.Hosté si nevěděli rady s obranou a navíc naše úspěšnost střelby byla překvapivě vysoká. V 8min jsme vedli poprvé o 10b –24:12. Ve 2.čtvrtině dominovali obrany na obou stranách. Výsledkem bylo pouhých 7b v našem koši. Ale i hosté se zlepšili,a tak jsme do 2.půle vstupovali ze změnou obrany na zónu. Tah vyšel a naše úspěšnost střelby se zlepšila. Pokusy o rychlé brejky končili na nepřesných dlouhých přihrávka a nutno přiznat, že soupeř dokázal proti naší rychlosti bojovat ještě větší rychlostí. Přesto jsme ve 26min vedli o 25b – 31:56. Další hranici – 30b rozdíl jsme málem překonali v 32min – 70:41. Pak přišel neuvěřitelný výpadek – úsek mezi 33 a 31min jsme prohráli 0:12. Pravdou je že jsme si to mohli dovolit. Závěr stejně jako úvod patřil nejlepšímu hráči na hřišti. Tumba dal posledních 6b našeho týmu. Pro Sokoli to byl po delší době pohodový zápas, kdy si zahrálo všech 12 borců na zápise. Naše opory splnily své úkoly. Překvapivě kvalitně zahrál i „nováček“ Richard. Hvězdnou chvíli prožil Jardal – doslova pověsil dva hosty ke stropu haly, ale rozhodně nečekal, že se objeví ještě třetí „brejkbóóolista“, který ho zabije při zhoupnutí ve špičkách zpět na zem. Upoutal i Tibor, který se na chvíli dostal na hřiště – jeho tři fauly během 37vteřin můžou vstoupit do historie basketbalu. Po utkání se kroky Sokolů rozdělili. Fuky s Luborem neunesli TomSe ale spěchali opět 110km zpět do Semil. Reprezentanti Kbel vyrazili i na Hasičskej bál do Liďáku a zbytek zůstal jako vždy u Rumcajse.