SOKOL KBELY "D" - BREAKBALL

75:83 (21:17, 46:45, 64:59)

Něco ze statistik:

Střelci: Polák 24(4), Jaroch 14(3), Malý 9(1), Viktorin 7, Novotný 5(1), Bendík 5, Horník 5(1), Kott 4, Fukal 2, Spanilý 0, Lhota 0 – Štulc 23(1), Grusser 21, Klusáček 14, Žák 8, Bouček 6(1), Pokorný 5, Jedlička 4, Jirouch 2 Trojky: 10 : 2 Fauly: 29:18 Šestky: 29/15:34/19 Rozhodčí: Bukovský 1, Rubač 2,5 FF(final four): , Jarda 3, Michal H. 2, JJ a Poliš po 0,5b Diváci: 1

Komentář:

Překvapivě vyrovnaný zápas. Soupeř svým mládím děsil. My začali nebojácně a hlavně díky trojkám jsme si drželi minimální náskok. Soupeř se držel jako klíště. Poprvé vyrovnal na 35:35 v 35min. Ve 40min šli hosté poprvé do vedení, ale Poliš trojkou s klaksonem vrátil vedení na naší stranu. Ve 3.období jsme znovu odskočili až na 7bodový rozdíl. Dařila se střelba a hosté hrající hodně rychle se v té rychlosti často ztráceli. Vášně vzplanuly hlavně ve 32min kdy se po 5faulech loučil hráč číslo 17, který skoro nehrál – holt i stolek může udělat chybu. Bohužel nebyl to zrovna klíčový hráč a nám se stále nedařilo vytvořit si rozhodující náskok. Ve 29min byl stav znovu jen o dva – 61:59. Ve 35min opustil hřiště pro 5faulů Ríša Bendík, který na hosty pod vlastním košem hodně platil. To se možná ukázalo jako rozhodující. V tu chvíli jsme vedli 71:65. Pak přišel náš nepochopitelný výpadek. V 37min šel Breakball do vedení 72:73. Ještě jsme šestkami otočili a v 3min vedli 75:73, ale 1,5min před koncem hosté znovu vedli 75:77 a my už nedali koš. Pepe neproměnil ani jednu šestku, JJ neproměněná trojka, Polišův šoupák vypadl z obroučky. V poslední čtvrtině jsme dali pouze dva koše ze hry a za poslední dvě minuty jsme neskórovali. Od zmiňované 38min jsme prohráli 0:10. I když musíme podotknout, že to bylo hlavně snahou o rychle přerušení útoku soupeře za cenu faulu. Nejlépe odehrál zápas bez námitek Poliš – i Ríša byl vidět hlavně v obraně = bloky. 9b od Pepy bylo zklamáním a Fuky také pamatuje lepší dny. Mára odehrál svůj standart a přidal svůj první letošní příspěvek za TCH (kopnutí do míče v poslední dementní minutě – trefil strop) do společné kasy Velká škoda velmi dobře zvládnutého zápasu. Náš sudí Michal Bukovský odpískal tímto zápasem 2500. zápas. GRATULUJEME