SK METEOR PRAHA „C“ – SOKOL KBELY „D“

99 : 94 po prodloužení (12:31,36:50, 74:67,86:86)

Něco ze statistik:

Střelci: Vorel 32(4), Rašovec R. 19(1), Tesárek 17(1), Hrubý O. 14, Rašovec T. 10, Petrlík 7(1), Hrubý Š. 0, Ron 0 – Jaroch 33(4), Polák 30(6), Malý 18(1), Novotný 8(2), Spanilý 3, Procházka 2 Trojky: 7 : 13 Fauly: 19 : 27 Šestky: 37/21 : 22/19 Rozhodčí: Dub, Slavík FF(final four): Pepe, Petra, JJ a Michal H. po 1 Diváci: 10

Komentář:

Vedoucí Meteoru Vojtěch Tesárek : „Po sérii porážek důležité vítězství. Nerodilo se však lehce. Po katastrofální první čtvrtině kdy jsme dostali 32 bodů a z toho bylo 7 trojek, jsme zlepšili obranu a ve třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli o 21 bodů, jsme soupeře dotáhli a šli do vedení. V posledním hracím období jsme však nedokázali navázat na výkon ze třetí čtvrtiny a dali jsme soupeři šanci v podobě prodloužení. V něm jsme však během tří minut odskočili na rozdíl pěti bodů a zápas dovedli do vítězného konce. Poklonu si však zaslouží soupeř za vynikající procento střelby trestných hodů a střelby za tři body, zvláště pak Polák a Jaroch, kterým tam spadlo i nemožné. Nebýt jich, zápas by neměl tak vyrovnaný průběh.“ Neskutečný úvod šokoval domácí, ale i nás. Trojková potence našeho týmu se plně projevila a ve 4min byl stav 17:5. Domácí zkoušeli co mohli, ale našich 6 trojek v úvodní čtvrtině se prostě bránit nedalo. Naše exhibice se po 10min zastavila na skóre 31:12. Nepočetní přítomní ve kbelském dresu se varovali, že to musí skončit a taky se tak stalo. Ve druhé části už domácí „lapače“ nepolapili jedinou naší trojkovou střelu. Hráči Breakbollu se rozehrávali pomalu, ale už v tomto období se hlavně Vorel rozehrál k lepšímu výkonu. Poločasové vedení o 14b bylo stále velmi příjemné. Totální kolaps přišel ve 3.čtvrtině. Obrana nefungovala jak měla. Nastříleli jsme slušných 17b, ale dostali neuvěřitelných 38!!! Rázem bylo vše naopak. Domácí vedli o sedm. A vypadalo to, že nás v poslední části doslova zaříznou. Nestalo se tak a divoké utkání přineslo další zvrat. V 38min jsme vyrovnali taktika rychlých faulů a obrany po celém vyšla. Domácí nebyli na šestkové čáře moc silní. 20sekund před koncem házel JJ šestky, kterými srovnal na 86:86. Domácí se nedokázali dostat přes půlku a zahodili míč do autu. Měli jsme 16s na jakékoliv zakončení útoku. Bohužel vzájemné si dávání přednosti (Poliš x Pepe) vedlo k omu, že jsme útok vůbec nezakončili. Přišel čas prodloužení. Únava na našich hráčích byla znát. Ve 42min za stavu 88:90 získal Pepe za protesty TCH. Ze šestek zvýšili domácí na 88:93. Dokázali jsme ještě snížit na 94:96, ale to bylo vše. V závěru měli domácí šestky 6/2, ale na nás to stačilo. Na světě byla bolestná prohra z kategorie zbytečných. Po PSK a Junioru třetí v této soutěži. Místo nelichotivé bilance 3:6 – mohla být optimistická 6:3!!! Honzové na sobě měli v tomto zápase hlavní bodovou tíhu. Dohromady dali 63b!!! Sekundoval jim Pepe. Celý tým nezvládl hlavně obranou fázi – po tom hvězdném úvodu.