<%PrepinacVzhledu%>

Informace

Tady si můžete najít informace z hospodských rad, ohledně tréninků, zápasů a jiných akcí. Informace jsou řazeny do kategorií, jsou ale také seřazeny podle autora a podle data uložení na servr. Jednotlivé texty si můžete vytisknout nebo na ně můžete reagovat komentářem.

Kategorie: Vše Akce Historie oddílu Hospodská rada Návody Tabulky výsledků Tréninky Zápasy

Autoři: Šak TomS (trenér) Marek Novotný

2006

srpen (1)

Kategorie: Návody

PRAVIDLA PLÁŽOVÉHO VOLEJBALU

Charakteristika hry Beachvolejbal je sport hraný dvěma družstvy o dvou hráčích na pískovém hřišti rozděleném sítí. Míč může být zahrán jakoukoliv částí těla. Účelem hry je poslat míč povoleným způsobem přes sít na zem do pole soupeře a zabránit soupeři udělat totéž.

Míč je uveden do hry podáním. Podávající udeří míč jednou rukou nebo paží tak, aby přeletěl nad sítí do pole soupeře. K vráceni míče do pole soupeře má družstvo právo použít tři odbití. Hráči není dovoleno odbít míč dvakrát po sobě (vyjma po bloku a při prvním doteku). Rozehra pokračuje tak dlouho, dokud se míč nedotkne země, je „mimo" nebo se jej družstvu nepodaří vrátit povoleným způsobem.

V beachvolejbalu získává bod pouze podávající družstvo (vyjma v rozhodujícím setu). Vyhraje-li přijímající družstvo rozehni, získává právo podávat (v rozhodujícím setu také bod); toto se nazývá .ztráta". Při ,ztrátě" musí dojít ke změně podávajícího hráče.

V beachvolejbalu jsou dva „hrací formáty".

tisk

Šak | 27. 5. 2009 St 16.06 | Tréninky, Návody | 0 komentářů | 2585x

Další funkce "SMS docházky"

Byly přidány tyto funkce:

  1. zobrazení vámi zadané docházky „směrem do budoucnosti“, vzhledem k tomu, že si nejsem zcela jistý jaký máte přes SMS přehled o tom zda jsete se omluvili nebo zadali účast na akci přidal jsem do SMS docházky kód pro výpis zadaných dat směrem do budoucnosti. Pokud tedy chcete vědět jakou, že to máte už zadanou docházku napište na telefonní číslo 777080808 SMS ve tvaru: VSTUP 99909 vypis a pokud máte v registraci zadané telefonní číslo tak vám budou vrácena data pokud tam číslo zadané nemáte tak máte smůlu a musíte si ho tam nejdřív zadat.
  2. další přidanou funkcí je statistika docházky, tj. pokud na telefonní číslo 777080808 napíšete SMS ve tvaru: VSTUP 99909 stat tak vám budou vrácena data o počtu celkových akcí za sezónu, počtu akcí na které jste se omluvili a na které jsete ev. zadali účast.
  3. speciálně na přání Tumby jsem dodělal funkci, která zobrazí výpis lidí na aktuální den. Stačí napsat VSTUP 99909 dnes
  4. A protože si ani sám nepamatuju tahle „klíčová slova“ tak jsem udělal nápovědu ta vám na mobil příjde po napsání slůvka help za ten identifikátor VSTUP 99909
tisk

Šak | 22. 9. 2008 Po 14.37 | Návody, Akce | 0 komentářů | 2475x

Docházka přes SMS bránu

Návod jak se omlouvat a zasílat účast na basketbalové akce pomocí SMS brány:

1) Cena: stejná jako u všech jiných SMSek tj. dle tarifu operáotra, neplatíte nic navíc

2) Telefonní číslo kam poslat SMS: 777080808

3)Text SMSky: VSTUP(mezera)99909(mezera)Jmeno(me­zera)Prijmeni(mezera)datum(meze­ra)prijdu/neprijdu;

Důležité upozornění pro funkčnost:

  • Mezi jednotlivými částmi zprávy musí být mezery
  • Zprávu pište bez diakritiky
  • Jméno a Příjmení musí mít první písmeno velké
  • Datum musí být ve tvaru RRRR-MM-DD
  • V poslední části musí být vyplněno pouze jedno z varianty prijdu/neprijdu tj. buď prijdu nebo neprijdu

Vzor: Pokud se např. já chci omluvit na 1.1.2009 musíte napsat na číslo 777080808 SMS ve tvaru VSTUP 99909 Michal Nejedly 2009–01–01 neprijdu

tisk

Šak | 22. 9. 2008 Po 14.26 | Akce, Návody | 0 komentářů | 2368x

RSS systém na našem vebu

RSS = Rich Site Summary RSS je rodina XML formátů určených pro čtení novinek na webových stránkách a obecněji syndikaci obsahu.

Technologie RSS umožňuje uživatelům Internetu přihlásit se k odběru novinek z webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, též RSS kanál, RSS channel). Tento zdroj se většinou vyskytuje na stránkách, kde se obsah mění a přidává velmi často (například zpravodajské servery).

Původně tento formát sloužil pouze k předávání aktuálních novinek mezi jednotlivými servery, které takto velmi jednoduše mohly odkazovat na aktuální články na jiných serverech.

RSS formát poskytuje obsah celého článku, příp. jeho část, odkaz na původní článek a také jiná metadata. Tyto informace jsou posílány jako XML soubor nazývaný RSS zdroj, webový zdroj, RSS stream, RSS feed nebo RSS kanál.

Software určený k práci s RSS kanály se označuje jako RSS čtečka. Může se jednat o samostatný specializovaný program, o plugin do jiného programu (typicky webového prohlížeče či programu pro instant messaging), tato funkce může být v jiném programu rovnou vestavěna, případně se může jednat o webovou aplikaci poskytující tuto funkčnost (např. Google Reader či NetVibes). Například pro webový prohlížeč Firefox slouží jako čtečka RSS rozšíření Sage. Pokud některý webový server nabízí RSS kanály, obvykle to indikuje ikonkou, která vede přímo na URL příslušného zdroje, který uživatel zadá do čtečky a ta poté zobrazí seznam všech takto zpřístupněných článků (či jiných odkazů). Čtečka pak pravidelně kontroluje toto URL a zobrazuje nové položky.

Určitě jste se již setkali s oranžovou ikonkou  RSS  , případně i jinak barevnou – v google se můžete podívat na příklady. Pokud na ni kliknete, objeví se na první pohled nepřehledný kód, tento kód je XML. Samotný je vám docela k ničemu, ale “RSS čtečka” vám díky tomu může naservírovat informace až pod nos. Několik způsobů využívání RSS se teď pokusím přiblížit.

RSS ve Internet Exploreru 7 V pravém horním rohu naleznete tuto alt oranžovou ikonu. Vedle ní je rozbalovací menu s možností výběru typu novinek. Po kliknutí na ikonu nebo jednu z možností v rozbalovacím menu se vám zobrazí stránka novinek. V horní části je proužek s tmavším pozadím kde je i odkaz na přidání tohoto RSS zdroje do RSS části IE7. Tato RSS část se nachází v panelu kde obvykle hledáte historii nebo oblíbené položky – tj. po zmáčknutí na žlutou hvězdičku úplně vlevo v panelu nástrojů dojde k otevření podokna kde jsou v jeho horní části tři možnosti – Oblíbené stránky – RSS zdroje – Historie

tisk

Šak | 28. 8. 2008 Čt 08.43 | Akce, Návody | 0 komentářů | 2470x

Pokračuj: 1-4 Nahoru na archiv
 RSS - články   RSS - komentáře   RSS - novinky 
© 2008 Šak